آمیزه تغلیظ شده با رنگ یا مستربچ محصولی است که در آن پودر رنگ (پيگمنت) و افزودنی های مورد نیاز به صورت بهينه با یكدیگر در یک رزین پایه ادغام شده اند. با اضافه کردن مقدار کمی از مستربچ رنگی می توان به رنگ مورد نظر برای محصول نهایی دست پیدا کرد.

Scrachem

آمیزه پلیمری بر پایه پلی پروپیلن مقاوم به خراش و سایش

در سال‌های اخیر معیارهای کنترل کیفی در قطعات داخلی خودرو و همچنین نمای بیرونی تغییر کرده است. این مسأله یکی از دلایلی است که از PP در ساخت داشبورد خودرو، رویه‌های درب خودرو و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. محصولات پلی پروپیلنی معمولاً به دلیل ضعف در برخی خواص مکانیکی نظیر مقاومت ضربه و مقاومت خراش محدودیت­ های کاربردی در تولید قطعات داخلی خودرو نظیر داشبورد، پانل، رودری و … دارند. از این رو آمیزه سازی پلی پروپیلن با افزودنی ­های خاص و با طراحی ویژه، ضمن افزایش همزمان مدول و مقاومت ضربه مقاومت در برابر خراش نیز به طور چشمگیری افزایش یافته است، به طوری که این آمیزها دارای مقاومت ضربه منحصر به فرد تا(kj/m2) 20 و مقاومت به خراش بسیار عالی می­ باشند.

در محصول Scrachem با افزودن مواد معدنی، افزودنی­ های خاص ایجادکننده خواص ضد سایش و آلیاژسازی آن، موجب سختی بیشتر و استحکام سطحی بهتر، کاهش ضریب انبساط حرارتی، کاهش جمع شدگی، افزایش مدول خمشی، استحکام کششی و باعث مقاومت به ضربه بالاتر جهت تولید در قطعات داخلی و همچنین نمای بیرونی خودرو شده است.

بیشتر بخوانید

دیگر دسته بندی های محصولات